Zwierzęta, które hodujemy na naszej fermie są źródłem skórek, z których wykonywane są futra z szynszyli. Produkt ten jest najchętniej kupowanym przez kobiety, ponieważ futro naszych szynszyli jest nie tylko miękkie i gęste, ale przede wszystkim utrzymuje ciepło.

Dlaczego futro z szynszyli jest tak popularne?

W Polsce futra z prawdziwego futra są rzadziej widywane, jednak poza granicami naszego kraju, np. w Rosji czy krajach Skandynawii, można zobaczyć je na co dzień. Dlaczego są tak popularne? Przede wszystkim, jak wcześniej wspomnieliśmy, chronią przed zimnem i są eleganckie.

Futra z szynszyli z naszej hodowli są bardzo miękkie. Z jednej cebulki włosa, jakie posiadają nasze zwierzaki, może wyrosnąć nawet 60 włosków, dzięki czemu futro wygląda niezwykle. Jeśli ktoś z Państwa interesował się szynszylami, wie doskonale, że przez piękne futro, które było doskonałym towarem handlowym, te piękne zwierzęta wyginęły.

Futra z szynszyli dla wielu osób są produktem luksusowym, na który nie wszystkich stać. W związku z tym osoby, które nabędą ten przepiękny i drogi produkt, mogą pokazać otoczeniu, że należą do bardziej zamożnego społeczeństwa.

Patrząc na ceny futer z szynszyli, od razu widać, że hodowla tych małych zwierzątek jest bardzo opłacalna. Na jedno futro trzeba około 200 szynszyli. Dlatego też hodowcy starają się wychować jak najlepszy towar, bowiem na sprzedaży skórek zarabiają krocie. Ceny futra z szynszyli wahają się od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Nasza ferma współpracuje z doświadczonymi rzemieślnikami, którzy tworzą przepiękne futra z naszych szynszyli. Skupują oni zarówno skórki garbowane, jak i surowe. Tworzą z nich nie tylko wspomniane futra, ale także przepiękne dodatki, takie jak kołnierze, obszycia i wiele innych.

Jeśli spodobały się Państwu nasze skórki (z których będziecie chcieli Państwo wykonać futro) lub chcielibyście rozpocząć hodowlę szynszyli, zachęcamy do kontaktu, odpowiemy na wszystkie Państwa pytania. Pomożemy w utworzeniu hodowli, która będzie Państwa dumą.